Nagrzewnice powietrza

Firma Szaniec od wielu lat oferuje na sprzedaż nagrzewnice powietrza różnego typu i wydajności. Nasze nagrzewnice znajdują zastosowanie w ogrzewaniu między innymi wielkokubaturowych hal przemysłowych i produkcyjnych, magazynów, warsztatów, placów budowy, imprez i eventów. osiadamy w naszej ofercie nagrzewnice (dmuchawy powietrza) o mocy od 30 do 250 kW. Na życzenie klienta jesteśmy w stanie zapewnić zestawy o łącznej mocy grzewczej kilku tysięcy kW. Nasi doradcy chętnie pomogą dobrać odpowiednie nagrzewnice powietrza do określonych obiektów i warunków atmosferycznych. Interesują cię nagrzewnice powietrza i masz pytania? Zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem  biuro@szaniec.pl lub skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem509 291 910.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nagrzewnice powietrza są nadmuchowymi urządzeniami grzewczymi przeznaczonymi do ogrzewania pomieszczeń oraz lokalizacji otwartych (na przykład  scen koncertowych). Nagrzewnice powietrza dzielimy na różne typy w zależności od ich zasilania, możemy więc wymienić nagrzewnice olejowe, gazowe, elektryczne oraz nagrzewnice na biopaliwo. 

Nagrzewnice powietrza doskonale sprawdzają się w ogrzewaniu pomieszczeń, w których nie można doprowadzić sieci CO - domków letniskowych, altanek, warsztatów, magazynów i garaży. Oferujemy zarówno nagrzewnice przeznaczone do pracy na placach budowy, jak i w dużych i małych pomieszczeniach.

Nagrzewnice na budowę i nie tylko

Nagrzewnice powietrza chętnie wykorzystywane są na placach budowy podczas osuszania tynków, gładzi, ścian i fundamentów. Urządzenia te są również wykorzystywane w magazynach, warsztatach, halach przemysłowych lub do ogrzewania namiotów i scen koncertowych. Dzięki nagrzewnicom powietrza można również osuszać mury po zalaniu, dzięki czemu uniknie się pleśni. Dużą zaletą nagrzewnic jest to, iż działają natychmiast i można nimi ogrzewać zarówno całe pomieszczenia jak i wybrane miejsca.

Zastosowanie nagrzewnic powietrza:

 • Ogrzewanie hal magazynowych, przemysłowych i produkcyjnych
 • ogrzewanie hal sportowych
 • ogrzewanie fabryk
 • ogrzewanie gospodarstw i obiektów inwentarskich
 • ogrzewanie sklepów, warsztatów i serwisów samochodowych.
 • ogrzewanie garaży, domków letniskowych, namiotów
 • ogrzewanie placów budowy
 • obsługujemy  również imprezy eventowe, oraz koncerty (ogrzewanie scen muzycznych) na  terenach zewnętrznych.

Zalety nagrzewnic powietrza

Dużą zaletą nagrzewnic powietrza jest to, iż nie wymagają specjalistycznej wiedzy z obsługi i są urządzeniami łatwymi w przemieszczaniu oraz konserwacji. Urządzenia te są natychmiast gotowe do działania. Nasze urządzenia grzewcze wyposażone są w koła dzięki, którym można je łatwo przemieszczać. Nagrzewnice są wydajnymi urządzeniami grzewczymi, odpornymi na warunki atmosferyczne. Doskonale sprawdzają się w ogrzewaniu zarówno całych pomieszczeń, jak i wybranych miejsc. Są to również urządzenia wydajne i bezpieczne w użytkowaniu.

Typy nagrzewnic powietrza w naszej ofercie

W naszej ofercie posiadamy olejowe nagrzewnice powietrza zasilane olejem napędowym o mocach od 20 kW do 250 kW. Oferujemy na sprzedaż nagrzewnice olejowe z odprowadzeniem i bez odprowadzenia spalin. Nasi doradcy dobierają indywidualnie  odpowiednie nagrzewnice do określonych obiektów i warunków atmosferycznych. Oferujemy nagrzewnice na olej z wentylatorami osiowymi (axal fan) i promieniowymi (radial fan)

Do zestawów grzewczych zapewniamy dodatkowo:

 •  zbiorniki paliwa na  olej opałowy
 •  elastyczne rękawy powietrza o średnicy od 200 mm  do 700 mm o długościach do kilkudziesięciu metrów
 •  termostaty
 •  przedłużacze elektryczne
 •  rury kominowe ( spalinowe)

Posiadamy również elektryczne nagrzewnice powietrza o mocach od 3 kW do 30 kW, na  zasilanie 230  i 400 V/50 Hz. Nagrzewnice elektryczne doskonale sprawdzają się w ogrzewaniu mniejszych pomieszczeń. Dużą zaletą nagrzewnic elektrycznych jest to, że mogą pracować w kilku trybach, gdzie sami wybieramy odpowiednią moc grzewczą. Do nagrzewnic elektrycznych dodatkowo oferujemy  przedłużacze elektryczne o różnych długościach.

Oferujemy również nagrzewnice powietrza gazowe na  gaz propan butan o mocach od 20 kW do 100 kW. Nagrzewnice gazowe sprawdzają się w ogrzewaniu warsztatów, magazynów i nie tylko. Nagrzewnice gazowe posiadają mocną i wytrzymałą konstrukcję. Wyposażone są również w regulację mocy i posiadają zabezpieczenia odcinające przepływ gazu w przypadku przerwania przewodu gazowego.

Jak dobrać nagrzewnice powietrza do pomieszczenia?

Przy doborze odpowiedniego typu i mocy nagrzewnicy należy wziąć pod uwagę objętość pomieszczenia, przyrost temperatury, jaki chcemy osiagnąć oraz współczynnik izolacji pomieszczenia oraz typ urządzenia jaki będzie odpowiedni do ogrzewania danego miejsca.

Jak wygląda wybór nagrzewnicy co do wielkości pomieszczenia w jakim ma pracować?

Przyjmuje się, że na każde 10 m2 potrzeba 1 kW mocy w przypadku nagrzewnic olejowych - są to oczywiście wartości umowne, należy wziąć pod uwagę również temperaturę panującą na zewnątrz i izolację danego pomieszczenia.

 

Nagrzewnice powietrza dostarczamy na terenie całej Polski

 Nagrzewnice powietrza Nagrzewnice powietrza Nagrzewnice powietrza Nagrzewnica powietrza 

 

Zaufali nam:

  

 

Nagrzewnice powietrza
 
STORA ENSO
 
Nagrzewnice powietrza
 
ELEKTROWNIA OPOLE
Nagrzewnice powietrza
 
ICT POLAND
 
 
BUDIMEX
 
 
ELEKTROWNIA OSTROŁĘKA
 
STADLER
 
 
PANATTONI EUROPE
 
POLIMEX MOSTOSTAL
 
MIRBUD
 
SOLVAY
 
PHEONIX CONTACT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

« Powrót

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź