Nagrzewnice powietrza

Firma Szaniec od wielu lat oferuje na sprzedaż nagrzewnice powietrza olejowe, gazowe, elektryczne oraz nagrzewnice powietrza olejowe o dużej mocy. Nasze nagrzewnice znajdują zastosowanie w ogrzewaniu między innymi wielkokubaturowych hal przemysłowych i produkcyjnych, magazynów, warsztatów, placów budowy, imprez i eventów.

Nasza oferta nagrzewnic powietrza:

Posiadamy w naszej ofercie nagrzewnice (dmuchawy powietrza) o mocy od 30 do 250 kW. Na życzenie klienta jesteśmy w stanie zapewnić zestawy o łącznej mocy grzewczej kilku tysięcy kW.

Czym są nagrzewnice i gdzie znajdują zastosowanie?

Nagrzewnice są urządzeniami grzewczymi przeznaczonymi do ogrzewania pomieszczeń oraz lokalizacji otwartych (na przykład  scen koncertowych). Nagrzewnice powietrza dzielimy na różne typy w zależności od ich zasilania, możemy więc wymienić nagrzewnice olejowe, gazowe, elektryczne oraz nagrzewnice na biopaliwo. 

Nagrzewnice powietrza doskonale sprawdzają się w ogrzewaniu pomieszczeń, w których nie można doprowadzić sieci CO - domków letniskowych, altanek, warsztatów, magazynów i garaży. Oferujemy zarówno nagrzewnice przeznaczone do pracy na placach budowy, jak i w dużych i małych pomieszczeniach. Nagrzewnice dzielimy na olejowe, gazowe, elektryczne oraz na biopaliwo.

Posiadamy w naszej bogatej ofercie nagrzewnice powietrza zasilane olejem napędowym (nagrzewnice z wymiennikiem ciepła i bez wymiennikowe lub inaczej nagrzewnice olejowe z odprowadzeniem i bez odprowadzenia spalin), nagrzewnice gazowe oraz nagrzewnice elektryczne. Oferujemy zarówno nagrzewnice mobilne, jak i duże nagrzewnice stacjonarne.

Zastosowanie nagrzewnic na placach budowy i nie tylko

Nagrzewnice chętnie wykorzystywane są na placach budowy podczas osuszania tynków, gładzi, ścian i fundamentów. Urządzenia te są również wykorzystywane w magazynach, warsztatach, halach przemysłowych lub do ogrzewania namiotów i scen koncertowych. Dzięki nagrzewnicom powietrza można również osuszać mury po zalaniu, dzięki czemu uniknie się pleśni. Dużą zaletą nagrzewnic jest to, iż działają natychmiast i można nimi ogrzewać zarówno całe pomieszczenia jak i wybrane miejsca.

Zastosowanie:

 • Ogrzewanie hal magazynowych, przemysłowych i produkcyjnych
 • ogrzewanie hal sportowych
 • ogrzewanie fabryk
 • ogrzewanie gospodarstw i obiektów inwentarskich
 • ogrzewanie sklepów, warsztatów i serwisów samochodowych.
 • ogrzewanie garaży, domków letniskowych, namiotów
 • ogrzewanie placów budowy
 • obsługujemy  również imprezy eventowe, oraz koncerty (ogrzewanie scen muzycznych) na  terenach zewnętrznych.

Zalety nagrzewnic

Dużą zaletą nagrzewnic jest to, iż nie wymagają specjalistycznej wiedzy z obsługi i są urządzeniami łatwymi w przemieszczaniu oraz konserwacji. Urządzenia te są natychmiast gotowe do działania. Nasze urządzenia grzewcze wyposażone są w koła dzięki, którym można je łatwo przemieszczać. Nagrzewnice są wydajnymi urządzeniami grzewczymi, odpornymi na warunki atmosferyczne. Doskonale sprawdzają się w ogrzewaniu zarówno całych pomieszczeń, jak i wybranych miejsc. Są to również urządzenia wydajne i bezpieczne w użytkowaniu.

Do naszych nagrzewnic powietrza oferujemy:

 • rękawy wentylacyjne
 • zbiorniki paliwa
 • Przedłużacze elektryczne
 • Rury kominowe
 • Termostaty

Typy nagrzewnic

Nagrzewnice olejowe

W naszej ofercie posiadamy  olejowe nagrzewnice powietrza  zasilane olejem napędowym o mocach  od  20 kW do 250 kW. Oferujemy na sprzedaż nagrzewnice olejowe z odprowadzeniem i bez odprowadzenia spalin.

Nasi doradcy dobierają indywidualnie  odpowiednie nagrzewnice do określonych obiektów i warunków atmosferycznych.

Oferujemy nagrzewnice na olej z wentylatorami osiowymi (axal fan) i promieniowymi (radial fan)

Do zestawów grzewczych zapewniamy dodatkowo :

 •  zbiorniki paliwa na  olej opałowy
 •  elastyczne rękawy powietrza o średnicy od 200 mm  do 700 mm o długościach do kilkudziesięciu metrów
 •  termostaty
 •  przedłużacze elektryczne
 •  rury kominowe ( spalinowe)

Nagrzewnice elektryczne

W naszej ofercie posiadamy elektryczne nagrzewnice powietrza o mocach od 3 kW do 30 kW, na  zasilanie 230  i 400 V/50 Hz. Nagrzewnice elektryczne doskonale sprawdzają się w ogrzewaniu mniejszych pomieszczeń. Dużą zaletą nagrzewnic elektrycznych jest to, że mogą pracować w kilku trybach, gdzie sami wybieramy odpowiednią moc grzewczą.

Do nagrzewnic elektrycznych dodatkowo oferujemy  przedłużacze elektryczne o różnych długościach.

Nagrzewnice gazowe

Oferujemy na sprzedaż wydajne nagrzewnice gazowe na  gaz propan butan o mocach od 20 kW do 100 kW. Nagrzewnice gazowe sprawdzają się w ogrzewaniu warsztatów, magazynów i nie tylko. Nagrzewnice gazowe posiadają mocną i wytrzymałą konstrukcję. Wyposażone są również w regulację mocy i posiadają zabezpieczenia odcinające przepływ gazu w przypadku przerwania przewodu gazowego.

Jak dobrać nagrzewnice do pomieszczenia?

Przy doborze odpowiedniego typu i mocy nagrzewnicy należy wziąć pod uwagę objętość pomieszczenia, przyrost temperatury, jaki chcemy osiagnąć oraz współczynnik izolacji pomieszczenia oraz typ urządzenia jaki będzie odpowiedni do ogrzewania danego miejsca.

Jak wygląda wybór nagrzewnicy co do wielkości pomieszczenia w jakim ma pracować? Przyjmuje się, że na każde 10 m2 potrzeba 1 kW mocy w przypadku nagrzewnic olejowych - są to oczywiście wartości umowne, należy wziąć pod uwagę również temperaturę panującą na zewnątrz i izolację danego pomieszczenia.

Pomagamy przy wyborze nagrzewnic

Zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego. Nasi doradcy chętnie pomogą dobrać odpowiednie nagrzewnice powietrza do określonych obiektów i warunków atmosferycznych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu świadczymy kompleksowe usługi z zakresu ogrzewania pomieszczeń. Jeżeli masz pytania, pisz na mail biuro@szaniec.pl lub skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem: 509 291 910.

Nagrzewnice dostarczamy w całej Polsce

 Nagrzewnice powietrza Nagrzewnice powietrza olejowe Nagrzewnice powietrza na olej Nagrzewnica powietrza 

 

Zaufali nam:

  

 

Nagrzewnice powietrza
 
STORA ENSO
 
Nagrzewnice powietrza
 
ELEKTROWNIA OPOLE
Nagrzewnice powietrza
 
ICT POLAND
 
 
BUDIMEX
 
 
ELEKTROWNIA OSTROŁĘKA
 
STADLER
 
 
PANATTONI EUROPE
 
POLIMEX MOSTOSTAL
 
MIRBUD
 
SOLVAY
 
PHEONIX CONTACT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

« Powrót

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź