Nawilżacz NP 18

Nawilżacz ewaporacyjny (adiabatyczny) wykorzystuje zjawisko ewaporacji. Nawilża powietrze poprzez odparowanie wody z padów celulozowych. Nie ma  zmgławiania ( "mgły") powodującego powstawanie osadów w nawilżanym pomieszczeniu. Wilgotność  powietrza na  wylocie z nawilżacza wynosi 91 % RH

Zasilanie wody do zbiornika  może być automatyczne poprzez regulowanie poziomu wody  zaworem  pływakowym. Można  też  dolewać do zbiornika  wodę np. konewką. Nawilżone powietrze jest wydmuchiwane wentylatorem o dużej wydajności. Kierunek wylotu powietrza można regulować ręcznie żaluzjami  poziomymi , w automacie  lewo- prawo ( swing) żaluzjami pionowymi.

Optymalny poziom wilgotności w pomieszczeniach to przedział w zakresie 40 - 60 %. Gdy jest niższy może wpływać niekorzystnie na zdrowie osób przebywających w pomieszczeniu. Warto pamiętać o nawilżaniu w upalne letnie dni, a także w okresie grzewczym.

Zastosowanie :

  • hale produkcyjne np. drukarnie
  • hale magazynowe
  • biura
  • serwerownie

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą tel. 95 722 10 20 lub e-mail biuro@szaniec.pl

UWAGA :

Instalacja elektryczna zasilająca nawilżacz, musi mieć zrobiony pomiar rezystancji izolacji oraz skuteczności przeciwporażeniowej potwierdzający, że jest sprawna i nadaje się do zasilania oferowanych urządzeń. Musi być również sprawdzona skuteczność przeciwporażeniowa przed dotykiem pośrednim przez samoczynne wyłączenie zasilania w sieci.

Wykres Moliera:

Dane  techniczne nawilżacza NP 18 :

Przepływ powietrza 15 000 m3/h
Ilość prędkości wentylatora 3 poziomy
Rodzaj wentylatora osiowy
Wymiary kratki ( wylotu powietrza) 825 x 825 mm
Zasilanie 230 V/50 Hz
Moc elektryczna  0,7 kW
Nominalny prąd znamionowy 3 A
Ciśnienie statyczne0 20 Pa
Poziom ciśnienia akustycznego ( głośność ) 68 dB
Pojemność zbiornika na wodę 96 lit.
Zużycie wody przy nawilżaniu do 50 lit/h
Termostat NIE
Higrostat W opcji
Timer TAK
Waga  netto ( bez wody ) 63 kg
Waga operacyjna ( z wodą ) 159 kg
Wymiary wkładów celulozowych (1140 +30) x 1100 x 100 mm
Wymiary nawilżacza 1650 x 1120 x 700 mm
Rodzaj obudowy tworzywo PP

 

« Powrót

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź