Klimatyzatory

klimatyzatoryFirma Szaniec w swojej bogatej ofercie posiada klimatyzatory o różnej wydajności. Wśród naszych urządzeń znajdują się zarówno klimatyzatory sprężarkowe jak i ewaporacyjne. Klimatyzery ewaporacyjne znajdują zasotosowanie w chłodzeniu hal wielkokubaturowych, takich jak hale produkcyjne, przemysłowe czy magazyny. Oferujemy także mobilne i wydajne klimatyzatory sprężarkowe na gaz chłodniczy, które świetnie sprawdzają się w chłodzeniu  wentylacji miekszań, domów, biur czy restauracji.

 

 

 

Z 1 kW energii otrzymujemy 33 kW chłodu

EER 33 ( przy temperaturze powietrza 30 °C, wilgotności względnej 40% )

 

Klimatyzatory

klimatyzatoryFirma nasza specjalizuje się instalacją i serwisem klimatyzatorów ewaporacyjnych. Klimatyzatory jednocześnie chłodzą i wentylują pomieszczenia. Zapewniają stały dostęp świeżego powietrza do chłodzonych pomieszczeń.

Instalacja klimatyzatorów nie wymaga instalacji długich, kosztownych kanałów wentylacyjnych. Często instaluje się klimatyzatory ewaporacyjne na dachu bezpośrednio nad miejscem wymagającym chłodzenia tworzy się tzw. „wyspy chłodu”. Podłącza się do klimatyzatora na dachu prosty krótki kanał wentylacyjny zakończony komorą rozprężną, rozdmuchującą powietrze. Można tworzyć wyspy chłodu o powierzchniach od 200m2 do 400 m2 Usługi nasze wykonujemy na terenie całej Polski. Robimy dobory i wyceny urządzeń. Zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

 

klimatyzatoryKlimatyzatory są urządzeniami energooszczędnymi, z 1 kW dostarczonej energii w temperaturze powietrza 30oC otrzymujemy 33 kW chłodu. Czynnikiem chłodniczym w klimatyzatorach jest odparowana woda. Klimatyzatory ewaporacyjne  pracują na otwartym obiegu powietrza, tzn. dostarczają 100% świeżego czystego powietrza i nie ma potrzeby zamykania okien, drzwi gdyż przy okazji doskonale wentylują pomieszczenia. Nie wysuszają powietrza. Niska emisja dwutlenku węgla CO2. Zalecane dla  osób chorych na układ oddechowy np. astma.

 

 

 

Zastosowanie klimatyzatorów

  • Hale produkcyjne, przemysłowe, magazynowe
  • Hale wystawowe, namiotowe, sportowe
  • Restauracje, domy weselne, biura, serwisy, salony samochodowe
  • Domy, mieszkania, biura

 

UWAGA :

Instalacja elektryczna zasilająca klimatyzatory, musi mieć zrobiony pomiar rezystancji izolacji oraz skuteczności przeciwporażeniowej potwierdzający, że jest sprawna i nadaje się do zasilania oferowanych urządzeń. Musi być również sprawdzona skuteczność przeciwporażeniowa przed dotykiem pośrednim przez samoczynne wyłączenie zasilania w sieci.

 

klimatyzatory klimatyzatory klimatyzatory

 

 

« Powrót

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź